O MNIE

Kim jestem?

Jestem Magda i już od ponad 10 lat nauczam języków obcych. Jeszcze jako studentka zaczęłam udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży i bardzo szybko zrozumiałam, że to właśnie chcę robić w swoim życiu

 • Jestem miłośniczką zielonej herbaty i białego wina.

Edukacja

Ukończyłam filologię hiszpańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i uzyskałam kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela na wszystkich etapach edukacyjnych. Odbyłam praktyki zarówno w szkole podstawowej jak i w liceum, ale w ostatnim czasie skupiłam się głównie na nauczaniu osób dorosłych w ramach kursów grupowych. Posiadam również certyfikat znajomości katalońskiego na poziomie C1.

 • Jestem kocią mamą, w 2022 zaadoptowałam Katsu.

Doktor(ka), tłumacz i metodyk

W 2023 roku obroniłam, na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu, z wyróżnieniem doktorat o powieściach kryminalnych w języku hiszpańskim i katalońskim. Jest to pierwsza tego typu praca napisana w języku katalońskim w Polsce. Wiem, jak ważne jest ciągłe dokształcanie się, dlatego regularnie uczęszczam na konferencje dla nauczycieli w roli prowadzącej warsztaty bądź słuchaczki. Prowadziłam również zajęcia dla studentów filologii hiszpańskiej na kilku uczelniach wyższych i mam ciągły kontakt z językiem hiszpańskim oraz katalońskim.

W wolnym czasie tłumaczę teksty użytkowe bądź literackie z języka hiszpańskiego oraz katalońskiego. Biorę udział w kursach oraz konkursach tłumaczeniowych i cały czas ulepszam swój warsztat.

Przez prawie 5 lat pracowałam w różnych poznańskich szkołach językowych, a w jednej z nich zostałam nawet metodykiem odpowiedzialnym za program nauczania i monitorowanie procesów dydaktycznych. Co więcej, stworzyłam zestaw autorskich materiałów, które zbierają bardzo dobre recenzje wśród moich uczniów.

 • Pojawiłam się w katalońskiej telewizji TV3 aż trzy razy!

Szkoła językowa

Jednak nadszedł taki moment w moim życiu, kiedy poczułam, że chcę otworzyć swoją własną szkołę językową, w której nie tylko będę się dalej dzielić swoją wiedzą, ale też i zarażać pasją do kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Dlatego, jeśli myślisz o rozpoczęciu nauki bądź powrocie do niej po przerwie, pozwól sobie pomóc i zacznij uczyć się właśnie ze mną w Girasol – academia de español.

 • Uwielbiam spacerować i przebywać na świeżym powietrzu.

Jak nauczam?

Zajęcia od samego początku prowadzone są po hiszpańsku przez co o wiele szybciej zaczniesz mówić. Skupiam się głównie na rozwijaniu kompetencji komunikacyjnej, ale wiem też, jak ważna jest gramatyka i słownictwo, dlatego poświęcam im również sporo czasu.

 • Jako dziecko wygrałam olimpiadę pamięciową i do dzisiaj mam bardzo dobrą pamięć.

Obawiasz się, że lekcje będą nudne? Nic z tego! Używam wielu interaktywnych gier i zabaw ułatwiających przyswajanie nowych zagadnień i udostępniam interesujące materiały związane z aktualnymi wydarzeniami czy kulturą krajów hiszpańskojęzycznych. Na zajęciach zawsze znajdę miejsce na obcowanie z żywym językiem i, w zależności od poziomu, przygotowuję ćwiczenia w oparciu o popularne filmy lub seriale, muzykę czy artykuły prasowe.

Moim celem jest rozbudowanie oferty poprzez wdrożenie nowoczesnych metod nauczania oraz sukcesywne poszerzanie zespołu lektorskiego i dbanie o jego profesjonalizm.

Co jeszcze zyskujesz ucząc się z Girasol – academia de español?

 • zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb
 • materiały kursowe oraz dodatkowe infografiki ułatwiające naukę
 • zbiór interaktywnych ćwiczeń powtórkowych
 • dodatkowe spotkania – konwersacje z zaprzyjaźnionymi nativos
 • warsztaty kulturowo-językowe poświęcone Hiszpanii oraz krajom Ameryki Łacińskiej
 • dostęp do grupy na FB i pogotowie językowe
 • test poziomujący oraz konsultacje z wykwalifikowanym lektorem-metodykiem
 • dodatkowe treści na FB i Instagramie (liczne konkursy i cykle postów poszerzających wiedzę o języku hiszpańskim i katalońskim)
 • dyplom ukończenia kursu
 • planer językowy i motywację do działania w sytuacjach kryzysowych
 • atrakcyjne zniżki dla stałych uczniów
 • świetną atmosferę na zajęciach i wiele niezapomnianych chwil spędzonych na nauce języka

Do zobaczenia na zajęciach!

Chcesz się uczyć ze mną hiszpańskiego lub katalońskiego? Może potrzebujesz profesjonalnego tłumaczenia lub konsultacji językowej?