KURSY

Zapisy

Girasol – academia de español prowadzi indywidualne zajęcia zdalne oraz kursy grupowe – stacjonarne i zdalne.

Na przełomie lutego i marca wystartowały wszystkie kursy i niestety nie przewidujemy startu żadnych nowych grup w najbliższym czasie. Mimo że nie mamy wolnych miejsc, to już teraz zapraszamy Cię na zajęcia wakacyjne oraz standardowe kursy jesienią 2023 roku. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zostaw nam kontakt do siebie. Odezwiemy się z ofertą i mamy nadzieję, że dołączysz do naszych słonecznikowych Kursantów tak szybko, jak to możliwe. ¡Nos vemos pronto!

UWAGA!

KURS LETNI

Oferta kursów wakacyjnych zostanie udostępniona w maju 2023 roku.

 • Zostaw nam kontakt do siebie, a my odezwiemy się z ofertą!
STACJONARNE LUB ZDALNE

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Czyli inaczej mówiąc, zajęcia idealnie dopasowane do Ciebie i do Twoich potrzeb. Mogą być to tylko pojedyncze zajęcia, na których przygotuję Cię do egzaminu bądź rozmowy kwalifikacyjnej, ale oferuję również pakiety zajęć do wykorzystania na przestrzeni semestru bądź całego roku.

Na pierwszych zajęciach próbnych online określę Twój poziom, ustalę plan działania oraz pokażę, jak prowadzę zajęcia. Dopiero po tym spotkaniu zadecydujesz, czy chcesz się dalej ze mną uczyć, ale obiecuję, że tak właśnie będzie!

95 zł / 60 minut 

130 zł / 90 minut

min. 10 lekcji

 • Cena może ulec zmianie, jeśli grafik zajęć indywidualnych w Girasol jest już praktycznie zapełniony.
 • Nie jesteś jeszcze pewien/pewna? Potrzebujesz więcej informacji na temat takich zajęć? Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
STACJONARNE LUB ZDALNE

ZAJĘCIA W PARACH

Świetna opcja dla osób, które chcą wspólnie rozpocząć naukę od zera, ale również dla znających już język i chcących skupić się na mówieniu o bieżących sprawach, z którymi borykają się kraje hiszpańskojęzyczne. 

Na pierwszych zajęciach próbnych online określę Twój poziom, ustalę plan działania oraz pokażę, jak prowadzę zajęcia. Dopiero po tym spotkaniu zadecydujesz, czy chcesz się dalej ze mną uczyć, ale obiecuję, że tak właśnie będzie!

150 zł / 60 minut 

190 zł / 90 minut

min. 10 lekcji

 • Nie jesteś jeszcze pewien/pewna? Potrzebujesz więcej informacji na temat takich zajęć? Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
STACJONARNE LUB ZDALNE

ZAJĘCIA GRUPOWE

A może wolisz uczyć się w większej grupie? Nie ma problemu! Proponujemy również zajęcia grupowe na następujących poziomach zaawansowania: 

 • Podstawowy kurs podzielony na dwa semestry, podczas którego poznasz najważniejsze zagadnienia: zawody, rodzina, dom, jedzenie, czas wolny, podróże czy zdrowie.
 • W pierwszym semestrze A1 poznasz czas teraźniejszy, a drugi semestr tego poziomu zakończysz ze znajomością jednego czasu przeszłego (czas przeszły bliższy, pretérito perfecto).
 • Dzięki takiej strukturze, będziesz potrafił/a opowiedzieć o swojej codziennej rutynie czy zainteresowaniach oraz o niedawnych wydarzeniach z Twojego życia!
 • Na poziomie A1 realizujemy program, który składa się z autorskich ćwiczeń oraz starannie wyselekcjonowanych materiałów audiowizualnych.
 • Kurs – kontynuacja podzielony na trzy semestry, podczas którego poznasz i przećwiczysz pozostałe czasy przeszłe (pretérito indefinido i pretérito imperfecto) oraz spotkasz się z trybem łączącym (presente de subjuntivo) i czasem przyszłym (futuro simple).
 • Oprócz ważnych zagadnień gramatycznych, poszerzysz swoją znajomość słownictwa z zakresu pracy, rodziny, miasta, jedzenia czy zdrowia.
 • Po ukończeniu poziomu A2 będziesz potrafił/a całkiem dobrze porozumiewać się w różnych sytuacjach komunikacyjnych, ale co najważniejsze, opanujesz czasy przeszłe i o wiele łatwiej będzie Tobie opowiadać o ostatnich wakacjach czy innych podróżach!
 • Na poziomie A2 realizujemy program, który składa się z autorskich ćwiczeń oraz starannie wyselekcjonowanych materiałów audiowizualnych.
 • Kurs oparty na podręczniku Arriba 3. Książkę można nabyć w szkole za dodatkową opłatą.
 • Na poziomie B1 przewidujemy łącznie 4 semestry, podczas których powtórzymy wszystkie czasy przeszłe oraz wejdziemy w zagadnienie trybu łączącego w czasie teraźniejszym (czyli presente de subjuntivo).
 • Kursy prowadzone przez lektorów natywnych bądź parę lektorów (filolog i nativo) skupione na komunikacji z elementami gramatyki.
 • Materiał przygotowany jest specjalnie dla Kursantów w danym semestrze i zawiera wiele elementów kulturowych związanych ze współczesną sytuacją krajów hiszpańskojęzycznych. Nie ma żadnej dodatkowej opłaty za kursy prowadzone w sposób autorski.

Grupa 4-6* osobowa: nowa cena standardowych kursów zostanie podana w sierpniu 2023 roku

*grupy mniejsze (np. 2-3 osobowe) też są możliwe, ale forma zajęć oraz cena mogą ulec zmianie

 • Możliwość rozłożenia płatności na dwie lub trzy raty
 • 90 minutowe zajęcia (raz w tygodniu, 15 spotkań w semestrze)
 • Autorski podręcznik w cenie (A1-A2), opłata za podręcznik Arriba 3 (B1), autorskie materiały w cenie (B2)
 • Lepsza oferta cenowa dla Kursantów kontynuujących naukę w szkole Girasol – academia de español oraz dla tych, którzy zapiszą się na kurs szybciej
STACJONARNE LUB ZDALNE

JĘZYK KATALOŃSKI

Język kataloński jest jednym z kilku języków wspóloficjalnych używanych w Hiszpanii. Choć najczęściej kojarzymy go z Katalonią, to możemy spotkać go również w innych miejscach, które nazywamy Krainami Katalońskimi (els Països Catalans, czyli Andora, część Aragonii, Baleary, Walencja, Katalonia Północna we Francji, Katalonia, miasto Alguer na Sardynii oraz niewielka część Murcji, Carxe).

Katalonia to nie tylko Barça i dążenia niepodległościowe, ale również wspaniała architektura z czasów Modernisme (projekty Gaudíego), niezwykle zróżnicowana kuchnia z restauracjami wyróżnionymi przez przewodnik Michelin (ElBulli czy El Celler de Can Roca), ujmujące zwyczaje i święta (els castellers, wieże złożone z ludzi) czy długa i nie tak oczywista tradycja literacka (poczynając od średniowiecznego filozofa Ramona Llula i kończąc na współczesnych powieściach kryminalnych).

Od kilku lat jestem zakochana w języku i kulturze Katalonii. Aktualnie jestem lektorką katalońskiego na UAM w Poznaniu i przygotowuję rozprawę doktorską właśnie w tym języku. Posiadam certyfikat znajomości katalońskiego na poziomie C1

Wybierz się ze mną na podróż językową do Krain Katalońskich!

W ofercie Girasol znajdują się również podstawowe kursy języka katalońskiego bazujące na podręczniku A Punt oraz dodatkowe autorskie materiały. 

Zajęcia grupowe: nowa cena kursu zostanie podana w sierpniu 2023 roku

 • Nie jesteś jeszcze pewien/pewna? Potrzebujesz więcej informacji na temat takich zajęć? Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!

STACJONARNE LUB ZDALNE

PRZYGOTOWANIE DO DELE i MENTORING JĘZYKOWY

Znasz już język hiszpański całkiem dobrze i myślisz o zdobyciu certyfikatu potwierdzającego Twój poziom? Przygotowanie do DELE jest właśnie dla Ciebie. W ofercie Girasol – academia de español znajdują się:

 • Zajęcia indywidualne z dodatkowymi konsultacjami na zasadzie mentoringu.
 • Zajęcia w małych grupach (2-4 osób).

A może lubisz się uczyć samodzielnie i brakuje Tobie tylko przewodnika, który wskaże drogę, skoryguje błędy i zmotywuje do działania? W Girasol – academia de español też oferujemy takie spotkania.

 • Nie jesteś jeszcze pewien/pewna? Potrzebujesz więcej informacji na temat takich zajęć? Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
DO KAŻDEGO ZLECENIA PODCHODZĘ INDYWIDUALNIE

TŁUMACZENIA

Jeśli szukasz sumiennej osoby do przetłumaczenia tekstów niewymagających tłumacza przysięgłego, Girasol to odpowiednie miejsce!

W czasie studiów zrealizowałam wiele zajęć poświęconych różnym tłumaczeniom i cały czas ulepszam swój warsztat, biorąc udział w spotkaniach z doświadczonymi tłumaczami (np. projekt Tłumacz z uczelni 2020 organizowany przez Biuro Literackie), konkursach tłumaczeniowych oraz realizując różne zlecenia.

Tłumaczę głównie teksty użytkowe bądź literackie z języka hiszpańskiego i katalońskiego, a na swoim koncie mam opublikowane tłumaczenie artykułu naukowego w tomie Buntowniczki. Głosy kobiet we współczesnej literaturze katalońskiej (UAM, 2019).

 • Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, więc jeśli interesuje Cię podjęcie współpracy na tym polu, napisz do mnie wiadomość i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
TWÓJ POMYSŁ

INNE ZLECENIA?

Masz pomysł na inne zlecenie? Potrzebujesz kursu firmowego? A może chcesz nawiązać kontakty biznesowe z partnerami pochodzącymi z krajów hiszpańskojęzycznych? Szukasz osoby, która przeprowadzi warsztaty kulturowo-językowe czy zajęcia integracyjne? Być może potrzebujesz kogoś, kto napisze recenzję wydawniczą o książce w języku katalońskim?

 • Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!

Jak wygląda szkoła?

Zobacz jak wyglądają zajęcia w Girasol – academia de español. Poznaj swojego lektora języka hiszpańskiego lub katalońskiego!