KURSY

Zapisy

Wiosna to czas zmian. Wraz z nadejściem cieplejszych i dłuższych dni mamy więcej energii oraz motywacji do działania. Jeśli na liście Twoich planów na 2024 rok pojawiła się nauka języka hiszpańskiego lub katalońskiego  w Poznaniu lub online, ten semestr jest właśnie dla Ciebie!

Kursy grupowe rozpoczną się 29 lutego, ale nie czekaj zbyt długo i zapisz się już teraz! Dzięki elementom mentoringu oraz indywidualnemu podejściu rozwiniesz swoje zdolności i poczujesz się na tyle swobodnie, że gdy wyjedziesz na następne wakacje do Hiszpanii, bezproblemowo zamówisz kawę, spytasz o drogę i nie zgubisz się na lotnisku. Nie czekaj dłużej i rozpocznij swoją hiszpańską lub katalońską przygodę właśnie z szkole Girasol!

Pamiętaj, że na zajęcia indywidualne możesz zapisać się przez cały rok – zostaw nam kontakt do siebie przez formularz kontaktowy! Nie wiesz, która opcja jest dla Ciebie najlepsza? Odwiedź naszego bloga i przeczytaj wpis omawiający różne formy nauki.

Prowadzimy również zajęcia dla dzieci i młodzieży na edukacji domowej, więc jeśli jesteś rodzicem, napisz do nas i spróbujmy wypracować plan naszej współpracy.

STACJONARNE LUB ZDALNE

OFERTA NA SEMESTR WIOSENNY

KURS GRUPOWY

Kursy w małej grupie są idealne dla osób, które oprócz nauki cenią sobie towarzystwo oraz możliwość współpracy z innymi Kursantami. Na zajęciach wykorzystujemy elementy mentoringu i motywujemy do nauki poprzez indywidualne podejście oraz partnerską relację. Lektorzy występują w roli przewodników i pomagają w równomiernym wyćwiczeniu wszystkich kompentencji wskazując sprawdzone sposoby na łatwiejszą oraz efektywniejszą naukę oraz polecając dodatkowe materiały (filmy, seriale, książki czy podcasty).

Zajęcia prowadzone są głównie w języku, którego się uczymy, przez co o wiele szybciej jesteśmy w stanie rozpocząć swobodną komunikację. Zachęcamy do rozmowy,  poprawiamy błędy i w przystępny sposób tłumaczymy nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia gramatyczne. Stosujemy metodę spirali i co jakiś czas powtarzamy przyswojony wcześniej materiał. Korzystamy z różnych mnemotechnik i poznajemy słownictwo w kontekście.

Kursy grupowe prowadzimy na wszystkich poziomach ze starannie dobranym materiałem bazowym i dodatkowymi ćwiczeniami opartymi na żywym języku. O program nauczania dba metodyk szkoły Magda i dzięki tak zróżnicowanym zadaniom nigdy nie będziesz się nudzić i zakochasz się w języku hiszpańskim.

Kurs grupowy:

 • 15 spotkań po 90 minut / 30 spotkań po 60 minut (tylko online).
 • Zajęcia raz lub dwa razy w tygodniu.
 • Mała grupa (4-6 osób).
 • Dopłata 150 zł do uruchomienia grupy 3 osobowej.
 • Zajęcia w naszej przeuroczej szkole przy ul. Sikorskiego 32 (Wilda) lub na Zoomie i Google Meets.
 • Polska lektorka filolożka lub nativo z Argentyny (jeśli będzie to możliwe, zaproponujemy też kursy z dwoma prowadzącymi).
 • Autorski podręcznik w cenie kursu (A1-A2).
 • Podręcznik Arriba 3 (B1).
 • Kursy konwersacyjne (B1-C1).
 • Specjalistyczne kursy nastawione na gramatykę lub słownictwo.
 • Dyskusyjny klub książki.
 • Dodatkowe spotkania z lektorami i zaproszonymi gośćmi.
 • Bezpłatna konsultacja językowa dla nowych Kursantów znających hiszpański.

Kurs raz w tygodniu (stacjonarnie, online, 1×90):

950 zł (cena regularna)

890 zł (cena dla Kursantów kontynuujących naukę)

Kurs dwa razy w tygodniu (online, 2×60): 

1500 zł (cena regularna)

1440 zł (cena dla Kursantów kontynuujących naukę)

Grupa 4-6* osobowa: 950 zł (1×90) / 1500 zł (2×60)

*grupy mniejsze też są możliwe, dopłata 150 zł do uruchomienia grupy 3 osobowej

 • Możliwa płatność w trzech ratach!

STACJONARNE LUB ZDALNE

JĘZYK KATALOŃSKI

Język kataloński jest jednym z kilku języków wspóloficjalnych używanych w Hiszpanii. Choć najczęściej kojarzymy go z Katalonią, to możemy spotkać go również w innych miejscach, które nazywamy Krainami Katalońskimi (els Països Catalans, czyli Andora, część Aragonii, Baleary, Walencja, Katalonia Północna we Francji, Katalonia, miasto Alguer na Sardynii oraz niewielka część Murcji, Carxe).

Katalonia to nie tylko Barça i dążenia niepodległościowe, ale również wspaniała architektura z czasów Modernisme (projekty Gaudíego), niezwykle zróżnicowana kuchnia z restauracjami wyróżnionymi przez przewodnik Michelin (ElBulli czy El Celler de Can Roca), ujmujące zwyczaje i święta (els castellers, wieże złożone z ludzi) czy długa i nie tak oczywista tradycja literacka (poczynając od średniowiecznego filozofa Ramona Llula i kończąc na współczesnych powieściach kryminalnych).

Od kilku lat jestem zakochana w języku i kulturze Katalonii. Prowadziłam zajęcia języka katalońskiego dla studentów filologii hiszpańskiej na UAM w Poznaniu. Napisałam (prawdopodobnie) pierwszy doktorat po katalońsku w Polsce. Posiadam również certyfikat znajomości katalońskiego na poziomie C1.

Wybierz się ze mną na podróż językową do Krain Katalońskich!

W ofercie Girasol znajdują się również podstawowe kursy języka katalońskiego bazujące na podręczniku A Punt oraz dodatkowe autorskie materiały. 

Zajęcia grupowe:

 • Kursy grupowe organizowane są przez cały rok, ale warunkiem startu jest zebranie min. 3 osób.
 • Ofertę cenową przygotowuję dla każdej grupy osobno.
 • Możliwa płatność w trzech ratach.

Zajęcia indywidualne:

 • Start kursu w dowolnym momencie.
 • Standardową opcją zajęć jest lekcja 60 minut (125 zł).
 • Spersonalizowana oferta dla innych kursów.
 • Możliwa płatność w trzech ratach.
 • Nie jesteś jeszcze pewien/pewna? Potrzebujesz więcej informacji na temat takich zajęć? Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
STACJONARNE, ZDALNE LUB HYBRYDOWE

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Czyli inaczej mówiąc, zajęcia idealnie dopasowane do Ciebie i do Twoich potrzeb. Mogą być to tylko pojedyncze zajęcia, na których przygotuję Cię do egzaminu bądź rozmowy kwalifikacyjnej, ale oferuję również pakiety zajęć do wykorzystania na przestrzeni semestru bądź całego roku. Oprócz zajęć stacjonarnych i online, w tej opcji możesz wybrać również formę kursu hybrydowego, dzięki któremu nie stracisz spotkań z powodu wyjazdu czy brzydkiej pogody.

Na pierwszych zajęciach próbnych online określę Twój poziom, ustalę plan działania oraz pokażę, jak prowadzę zajęcia. Dopiero po tym spotkaniu zadecydujesz, czy chcesz się dalej ze mną uczyć, ale obiecuję, że tak właśnie będzie!

Lektorzy szkoły Girasol:

85 zł / 45 minut 

115 zł / 60 minut 

160 zł / 90 minut

Magda, metodyczka i założycielka szkoły:

95 zł / 45 minut 

125 zł / 60 minut 

170 zł / 90 minut 

min. 10 lekcji

Ważne:

 • Aby ukończyć jeden podpoziom nauki, proponujemy 14 spotkań.
 • Płatność jest możliwa w trzech ratach.
 • Wystawiamy fakturę oraz zaświadczenia i dyplomy ukończonego kursu.
 • Cena może ulec zmianie, jeśli grafik zajęć indywidualnych w Girasol jest już praktycznie zapełniony.
 • Nie jesteś jeszcze pewien/pewna? Potrzebujesz więcej informacji na temat takich zajęć? Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!

STACJONARNE LUB ZDALNE

ZAJĘCIA W PARACH

Świetna opcja dla osób, które chcą wspólnie rozpocząć naukę od zera, ale również dla znających już język i chcących skupić się na mówieniu o bieżących sprawach, z którymi borykają się kraje hiszpańskojęzyczne. 

Na pierwszych zajęciach próbnych online określę Twój poziom, ustalę plan działania oraz pokażę, jak prowadzę zajęcia. Dopiero po tym spotkaniu zadecydujesz, czy chcesz się dalej ze mną uczyć, ale obiecuję, że tak właśnie będzie!

160 zł / 60 minut 

200 zł / 90 minut

min. 10 lekcji

 • Nie jesteś jeszcze pewien/pewna? Potrzebujesz więcej informacji na temat takich zajęć? Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
STACJONARNE LUB ZDALNE

KURSY GRUPOWE

A może wolisz uczyć się w większej grupie? Nie ma problemu! Proponujemy również zajęcia grupowe na następujących poziomach zaawansowania: 

 • Podstawowy kurs podzielony na dwa semestry, podczas którego poznasz najważniejsze zagadnienia: zawody, rodzina, dom, jedzenie, czas wolny, podróże czy zdrowie.
 • W pierwszym semestrze A1 poznasz czas teraźniejszy, a drugi semestr tego poziomu zakończysz ze znajomością jednego czasu przeszłego (czas przeszły bliższy, pretérito perfecto).
 • Dzięki takiej strukturze, będziesz potrafił/a opowiedzieć o swojej codziennej rutynie czy zainteresowaniach oraz o niedawnych wydarzeniach z Twojego życia!
 • Na poziomie A1 realizujemy program, który składa się z autorskich ćwiczeń oraz starannie wyselekcjonowanych materiałów audiowizualnych.
 • Kurs – kontynuacja podzielony na trzy semestry, podczas którego poznasz i przećwiczysz pozostałe czasy przeszłe (pretérito indefinido i pretérito imperfecto) oraz spotkasz się z trybem łączącym (presente de subjuntivo) i czasem przyszłym (futuro simple).
 • Oprócz ważnych zagadnień gramatycznych, poszerzysz swoją znajomość słownictwa z zakresu pracy, rodziny, miasta, jedzenia czy zdrowia.
 • Po ukończeniu poziomu A2 będziesz potrafił/a całkiem dobrze porozumiewać się w różnych sytuacjach komunikacyjnych, ale co najważniejsze, opanujesz czasy przeszłe i o wiele łatwiej będzie Tobie opowiadać o ostatnich wakacjach czy innych podróżach!
 • Na poziomie A2 realizujemy program, który składa się z autorskich ćwiczeń oraz starannie wyselekcjonowanych materiałów audiowizualnych.
 • Kurs oparty na podręczniku Arriba 3. Książkę można nabyć w szkole za dodatkową opłatą.
 • Na poziomie B1 przewidujemy łącznie 4 semestry, podczas których powtórzymy wszystkie czasy przeszłe oraz wejdziemy w zagadnienie trybu łączącego w czasie teraźniejszym (czyli presente de subjuntivo).
 • Kursy prowadzone przez lektorów natywnych bądź parę lektorów (filolog i nativo) skupione na komunikacji z elementami gramatyki.
 • Materiał przygotowany jest specjalnie dla Kursantów w danym semestrze i zawiera wiele elementów kulturowych związanych ze współczesną sytuacją krajów hiszpańskojęzycznych. Nie ma żadnej dodatkowej opłaty za kursy prowadzone w sposób autorski.

Grupa 4-6* osobowa: 950 zł (1×90) / 1500 zł (2×60)

*grupy mniejsze (np. 2-3 osobowe) też są możliwe, ale forma zajęć oraz cena mogą ulec zmianie

 • Możliwość rozłożenia płatności na dwie lub trzy raty
 • 90 minutowe zajęcia (raz w tygodniu, 15 spotkań w semestrze) lub 60 minutowe zajęcia (dwa razy w tygodniu, 30 spotkań w semestrze)
 • Autorski podręcznik w cenie (A1-A2), opłata za podręcznik Arriba 3 (B1), autorskie materiały w cenie (B2)
 • Lepsza oferta cenowa dla Kursantów kontynuujących naukę w szkole Girasol – academia de español oraz dla tych, którzy zapiszą się na kurs szybciej

STACJONARNE LUB ZDALNE

PRZYGOTOWANIE DO DELE i MENTORING JĘZYKOWY

Znasz już język hiszpański całkiem dobrze i myślisz o zdobyciu certyfikatu potwierdzającego Twój poziom? Przygotowanie do DELE jest właśnie dla Ciebie. W ofercie Girasol – academia de español znajdują się:

 • Zajęcia indywidualne z dodatkowymi konsultacjami na zasadzie mentoringu.
 • Zajęcia w małych grupach (2-4 osób).

A może lubisz się uczyć samodzielnie i brakuje Tobie tylko przewodnika, który wskaże drogę, skoryguje błędy i zmotywuje do działania? W Girasol – academia de español też oferujemy takie spotkania.

 • Nie jesteś jeszcze pewien/pewna? Potrzebujesz więcej informacji na temat takich zajęć? Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
DO KAŻDEGO ZLECENIA PODCHODZĘ INDYWIDUALNIE

TŁUMACZENIA

Jeśli szukasz sumiennej osoby do przetłumaczenia tekstów niewymagających tłumacza przysięgłego, Girasol to odpowiednie miejsce!

W czasie studiów zrealizowałam wiele zajęć poświęconych różnym tłumaczeniom i cały czas ulepszam swój warsztat, biorąc udział w spotkaniach z doświadczonymi tłumaczami (np. projekt Tłumacz z uczelni 2020 organizowany przez Biuro Literackie), konkursach tłumaczeniowych oraz realizując różne zlecenia.

Tłumaczę głównie teksty użytkowe bądź literackie z języka hiszpańskiego i katalońskiego, a na swoim koncie mam opublikowane tłumaczenie artykułu naukowego w tomie Buntowniczki. Głosy kobiet we współczesnej literaturze katalońskiej (UAM, 2019).

 • Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, więc jeśli interesuje Cię podjęcie współpracy na tym polu, napisz do mnie wiadomość i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
TWÓJ POMYSŁ

INNE ZLECENIA?

Masz pomysł na inne zlecenie? Potrzebujesz kursu firmowego? A może chcesz nawiązać kontakty biznesowe z partnerami pochodzącymi z krajów hiszpańskojęzycznych? Szukasz osoby, która przeprowadzi warsztaty kulturowo-językowe czy zajęcia integracyjne? Być może potrzebujesz kogoś, kto napisze recenzję wydawniczą o książce w języku katalońskim?

 • Napisz do mnie i na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!

Jak wygląda szkoła?

Zobacz jak wyglądają zajęcia w Girasol – academia de español. Poznaj swojego lektora języka hiszpańskiego lub katalońskiego!