z Brak komentarzy

Życie w Walencji, czyli tętniącej życiem metropolii

O życiu w Walencji opowiada lektorka Malwina, która tworzy z nami zespół Acadamia Girasol. W sezonie wiosennym 2023 będziecie mogli spotkać Malwinę w szkole językowej w Poznaniu, gdzie poprowadzi dla Was stacjonarne zajęcia z języka hiszpańskiego. Zapraszamy do lektury!

Kiedy myślimy o Hiszpanii przychodzą nam na myśl różne skojarzenia takie jak plaża, słońce, gwarne ulice, muzyka, taniec i towarzyszące temu pyszne jedzenie. Jest to kraj o bogatej kulturze widocznej w każdym miejscu, której nie da się poznać przez krótki okres czasu. Podejmując decyzję o wzięciu udziału w wymianie zagranicznej i wyjeździe do Walencji, nie spodziewałam się, że będzie to aż tak cudowna przygoda. Każdego dnia zdaję sobie sprawę, że nie bez powodu jest ono nazywane metropolią tętniącą życiem, o czym zaraz będziemy mieli okazję się przekonać.


Blog język hiszpański - Academia Girasol

Kończę właśnie studia magisterskie na kierunku filologia hiszpańska. Moim głównym zainteresowaniem jest literatura feministyczna i właśnie w tym temacie przygotowuje pracę dyplomową. Kocham podróżować i poznawać kulturę innych krajów, przez co zdecydowałam się na wyjazd na Erasmusa do Walencji w tym semestrze.

Malwina

Miasto przyszłości

Podczas wizyty w Walencji, może zadziwić Nas jej różnorodność. Okazuję się, że jest to miasto przepełnione nowoczesnymi budowlami takimi jak Ciutat de les Arts i les Ciències, które mieszkańcy nazywają “dzielnicą przyszłości”, jako że tworzy je kompleks budynków, w którym mieszczą się największe w Europie oceanarium, muzeum, restauracje, delfinarium oraz kino.

Nie mniej jednak, spacerując ulicami Walencji, możemy spotkać się z licznymi zabudowaniami wykonanymi w stylu walenckiego modernizmu oraz budowle w stylu średniowiecznym bądź gotyckim. Należy dodać, że te oto pięknie widoki zdobią drzewa pomarańczy, które przepełniają ulice tego miasta i cieszą oko turystów i jego stałych mieszkańców.

Aktywny wypoczynek

Jest jedna rzecz, która zdecydowanie podbija serce wielu osób, które wybierają się z wizytą do tego miejsca to Ogrody Turii, które powstały poprzez przekształcenie wysuszonego koryta rzeki w ogród o łącznej długości kilku km. Na decyzje o przekształceniu rzeki miał wpływ głównie jeden czynnik: rzeka Turia często wylewała wyrządzając przy tym ogromne szkody, przez co teraz nie stanowi zagrożenia tylko daje możliwość do świetniej zabawy. W ogrodzie tym znajduje się wiele zieleni, palm, drzew pomarańczy, placów zabaw, siłowni oraz Biopark. Oprócz tego, od niedawna dzieci mają okazję do spędzania czasu wolnego na wielkiej zjeżdżalni w kształcie Guliwera, do której czekają gigantyczne kolejki. Jest to świetne miejsce przepełnione ścieżkami rowerowymi oraz ścieżkami dla biegaczy, którzy mogą poświęcić czas na rozwój swoich zainteresowań oraz kontemplować naturę i otaczające ją widoki.


Wakacyjny kurs hiszpańskiego - Academia Girasol

Malwina, studentka 5 roku filologii hiszpańskiej, dołączyła do naszego zespołu w 2022 roku. To właśnie z kosmopolitycznej Walencji prowadziła zajęcia grupowe oraz indywidualne online!

Magdalena Wegner

Najlepsza paella w Hiszpanii!

Kolejnym i niezbędnym elementem kulturowym na który zwracam uwagę jest strona kulinarna miasta. Jako miłośniczka gotowania i jedzenia, staram się okrywać i próbować wielu dań kuchni hiszpańskiej, zaczynając od przystawek takich jak patatas bravas (pieczone ziemniaki podawane z sosami), oliwki, kreweki, kalmary, pimientos de padrón (zielone papryczki posypane solą gruboziarnistą) i kończąc na daniach bardziej złożonych jak paella valenciana, która jest daniem typowym dla tego regionu. Zawiera, między innymi, składniki takie jak: ryż, szafran, mięso z kurczaka bądź królika, oraz zieloną fasolkę. Jest ona daniem, które musimy spróbować będąc w tym miejscu, nie tylko przez to, że jest ono popularne, ale także przez to, że jest po prostu przepyszne! Jeśli macie ochotę go spróbować, gorąco polecam wybrać się na nie do miejscowości El Palmar, które cieszy się sławą dzięki przygotowywaniu najlepszej paelli w tym regionie.

Kolejnym elementem strony kulinarnej Walencji, jest ilość restauracji, które możemy tutaj odwiedzić. Na większości ulic, w szczególności rano i wieczorem, możemy spotkać wiele osób, które spędzają czas pijąc kawę, wino, jedząc i rozmawiając ze swoją rodziną bądź znajomymi.

Życie w Walencji

To co najbardziej urzekło mnie w tym mieście, to gościnność oraz życzliwość ludzi. Miałam okazję przekonać się, że są oni mili, uśmiechnięci i służą pomocną ręką zawsze, kiedy jest taka potrzeba. Muszę przyznać, że tak miła atmosfera połączona ze słońcem, bliskością morza oraz niesamowicie pięknym centrum historycznym tworzą idealne miejsce do życia. Mimo tego, że Walencja jest trzecim największym miastem w Hiszpanii, bije od niego niesamowity spokój oraz domowy klimat, który idzie wyczuć na każdym kroku. Nic dziwnego, że wiele osób postanawia zamieszkać tu na stałe, jest tu po prostu cudownie!

Poznaj 4 ciekawostki o Malwinie

  • Kocha gotować dla swoich bliskich.
  • Uwielbia długie spacery i przejażdżki rowerowe.
  • Jest fanką hiszpańskich przystawek, czyli tapasów (w tym patatas bravas).
  • W przyszłości chce zostać tłumaczką przysięgłą.

Malwina od lutego 2023 będzie prowadzić zajęcia stacjonarne języka hiszpańskiego w szkole Academia Girasol w Poznaniu. Dodatkowo, nadal będzie prowadzić zajęcia grupowe oraz indywidualne online! Na kurs języka hiszpańskiego możesz zapisać się przez formularz zgłoszeniowy. Do zobaczenia!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw Komentarz