z Brak komentarzy

10 idealnych prezentów dla osoby uczącej się języka hiszpańskiego

Uczysz się hiszpańskiego i zbliżają się Twoje urodziny? A może Twoi bliscy uwielbiają ten język i kulturę krajów hiszpańskojęzycznych i nie wiesz, co im sprezentować? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 10 idealnych prezentów na tę okazję, więc koniecznie zapisz ją sobie na później.

1. Podręczniki i książki do nauki języka

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji do samodzielnej nauki języka hiszpańskiego, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przed zakupem zwróć koniecznie uwagę na poziom oraz, jeśli to możliwe, przejrzyj strony pokazowe, żeby sprawdzić, czy szata graficzna i zastosowana metoda przedstawiania treści jest dla Ciebie interesująca. Pamiętaj, że na naszym Instagramie znajdziesz kilka recenzji książek do nauki, więc warto do nich zajrzeć, a na urodzinowy prezent dla uczniów języka hiszpańskiego polecamy następujące tytuły:

  • Hiszpański na lekko – Agata Spendowska (repetytorium do nauki na poziomie A1-B1 z przystępnie wytłumaczoną po polsku gramatyką)
  • Hiszpański 365 na każdy dzień (A2-B2) – Dorota Kotwicka (zestaw ćwiczeń na każdy dzień z różnych zagadnień leksykalno-gramatycznych)
  • Hiszpański w tłumaczeniach – Magdalena Filak (wersje nastawione na gramatykę, słownictwo oraz konwersacje na różnym poziomie zaawansowania)
  • Hiszpański. Mapy językowe (A2-B2) – Paula Baranowska (atrakcyjna metoda nauki słownictwa dla osób lubiących wizualne skojarzenia i estetyczne notatki)
10 pomysłów dla miłośników języka

Podręczniki do samodzielnej nauki

Zajęcia grupowe czy indywidualne

Hiszpański na każdy dzień

2. Książki do czytania po hiszpańsku

Na pewnym etapie nauki chcemy sprawdzić naszą umiejętność czytania ze zrozumieniem i w tej sytuacji idealnie sprawdzą się książki z opowiadaniami napisanymi specjalnie dla danego poziomu.

Natomiast na wyższych poziomach można zacząć czytać ulubione utwory w oryginale, które możecie znaleźć w antykwariacie El chico rico.

Prezenty hiszpański

Don Kichot

Prezenty hiszpański

Postaw na klasykę

3. Książki po polsku o Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej

Ten prezent sprawdzi się idealnie dla osób, które jeszcze nie znają języka hiszpańskiego, ale fascynują się kulturą i historią tego obszaru językowego. 

10 pomysłów dla miłośników języka

Czytaj o hiszpanii po polsku

Oferta na lato

poznaj kraj czytając reportaże

4. Polskie przekłady hiszpańskojęzycznych autorów

Czytanie w oryginale jest bardzo trudnym zadaniem, więc jeśli nie czujesz się jeszcze na siłach, zacznij od polskich tłumaczeń. Poznasz w ten sposób hiszpańskojęzyczną literaturę i w przyszłości łatwiej będzie Ci przeczytać wersję oryginalną.

  • Don Kichot w nowym tłumaczeniu Wojciecha Charchalisa
  • Diamentowy Plac Mercè Rodoredy (oryginał w języku katalońskim) w tłumaczeniu Anny Sawickiej

5. Subskrypcja aplikacji do nauki języka hiszpańskiego

Co prawda wiele aplikacji do samodzielnej nauki ma całkiem dobrze rozbudowane podstawowe wersje do ściągnięcia, ale na pewnym etapie możesz odczuć brak swobodnego dostępu do treści dostępnych tylko dla wersji premium, jak na przykład brak limitów rozwiązywanych ćwiczeń w ciągu doby.

10 pomysłów dla miłośników języka

Aplikacja do nauki

6. Bon podarunkowy na kurs języka hiszpańskiego

Jest to wspaniała opcja na nie tylko prezent urodzinowy, ale również na Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Wybierasz szkołę językową, która przygotowała taki voucher i wykupujesz odpowiedni pakiet (zajęcia indywidualne lub grupowe). Pamiętaj, że w ofercie szkoły Girasol zawsze mamy takie bony, więc nie czekaj dłużej i odkryj fascynujący świat języka hiszpańskiego w Poznaniu i podaruj sobie lub swoim bliskim wyjątkowy prezent!

Bon podarunkowy

7. Hiszpańskojęzyczne gadżety

Kiedy uczymy się jakiegoś języka, musimy otaczać się nim w naszym życiu codziennym, więc małe gadżety z pojedynczymi słówkami lub całymi zdaniami mogą nas miło zmotywować do dalszej pracy. Do takich prezentów na pewno zaliczać się będą:

  • materiałowe torby
  • zeszyty, długopisy i inne materiały papiernicze
  • kalendarze i planery
  • kubki

Takie gadżety znajdziesz na przykład w sklepie Mr. Wonderful.

8. Bilety na wydarzenia związane z językiem hiszpańskim

Zastanów się, czy w Twojej miejscowości nie odbywają się przypadkiem wydarzenia kulturalne związane z językiem hiszpańskim. Może być to coś związane z filmami, jak Tydzień Kina Hiszpańskiego, wystawami muzealnymi lub muzyką. Zaobserwuj profile na mediach społecznościowych ulubionych wykonawców lub instytucji kultury i być może akurat uda Ci się dorwać bilety w korzystnej cenie.

Hiszpańskie kino

Tydzień kna hiszpańskiego

Tydzień Hiszpańskiego Kina

Kino muza w poznaniu

9. Wyjście do winiarni lub restauracji z hiszpańską kuchnią

W każdym większym mieście znajdziesz dobrą restaurację z hiszpańską kuchnią. Sprawdź menu, zarezerwuj stolik i ciesz się wyjątkowymi smakami. W Poznaniu polecamy Ci:

Pamiętaj, że w większości krajów Ameryki Łacińskiej również mówi się po hiszpańsku, więc warto otworzyć się na smaki Argentyny, Kolumbii czy Meksyku.

10. Wyjazd do Hiszpanii

Ten punkt jest na pewno najdroższy, ale i najciekawszy, więc warto pomyśleć już teraz o następnych wakacjach i zacząć oszczędzać pieniądze na wspaniały wyjazd. Prawdą jest, że gdy obserwujemy na bieżąco oferty przelotów, jesteśmy w stanie znaleźć niezłe promocje poza typowym sezonem. Do zaplanowania wyjazdu możemy użyć gotowych planów dostępnych w internecie, czatu GPT lub pomocy biur podróży specjalizujących się w weekendowych city breakach. 


4 dni na Majorce

4 dni na Majorce


Mamy nadzieję, że ten wpis okazał się pomocny i wybieranie prezentów dla miłośników języka hiszpańskiego będzie o wiele prostsze. Jeśli masz inne pomysły, koniecznie podziel się nimi w komentarzu i chętnie dodamy je do naszej listy.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw Komentarz