z Brak komentarzy

Jak zorganizować wyjazd na mecz FC Barcelony

Spotify Camp Nou jest oczywistym punktem na turystycznej mapie każdego fana hiszpańskiej piłki. Dla Polaków, aktualny sezon jest również wyjątkowy ze względu na to, że do drużyny Dumy Katalonii dołączył jeden z najlepszych piłkarzy na świecie – Robert Lewandowski. Jeśli więc na liście Twoich podróżniczych planów jest Barcelona, to ten post jest właśnie dla Ciebie!

Bilety na mecz FC Barcelony

Duma katalonii

Symbol Barcelony

Stadion Spotify Camp Nou to mekka piłki nożnej dla fanów FC Barcelony. Jego pojemność wynosi około 99 000 miejsc. Co czyni go największym stadionem piłkarskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie. Stadion został otwarty w 1957 roku i jest jednym z symboli Barcelony. Nic więc dziwnego, że bilety na mecz FC Barcelony chcą mieć fani piłki nożnej na całym świecie.

Bilety na mecz FC Barcelony

Symbol Barcelony

Muzeum FC Barcelony

Muzeum oferuje wiele atrakcji, w tym interaktywne wystawy, które pozwalają na zgłębienie historii klubu, od jego początków po dzisiejsze dni. W muzeum znajdują się pamiątki związane z największymi sukcesami klubu. Takie jak trofea i medale, ale także pamiątki związane z zawodnikami, takie jak koszulki, buty i piłki. Podczas zwiedzania muzeum można również zobaczyć stadion Camp Nou z niezwykłej perspektywy, wchodząc na trybuny i podziwiając widok na boisko i otaczające go architektoniczne elementy.

Kursy - Academia Girasol - język hiszpański - Poznań

dzień meczowy

Jeśli chcesz zwiedzić Muzeum Camp Nou w dzień meczowy, musisz przygotować się na spore wyzwania. Mecz FC Barcelony to duże wydarzenie w mieście dlatego warto zdawać sobie sprawę z kilku istotnych kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że ruch wokół stadionu w dniu meczowym jest bardzo natężony. Dlatego warto zarezerwować wystarczającą ilość czasu na dotarcie na miejsce. Najlepiej skorzystać z metra, które kursuje w Barcelonie bardzo często i umożliwia szybkie dotarcie na stadion. W okolice Camp Nou dojeżdżają trzy linie metra: L3, L5 oraz L9S. Podróżowanie po mieście własnym autem nie jest najlepszym pomysłem, a taksówki są dosyć drogie. Godziny zwiedzania stadionu FC Barcelony zwykle zależą od godziny rozpoczęcia meczu. W dniu meczowym zwiedzanie może być utrudnione lub nawet niemożliwe w godzinach bezpośrednio przed meczem. Warto więc wcześniej sprawdzić na stronie klubu, jakie godziny będą obowiązywać w danym dniu. 

Bilety na mecz FC Barcelony 

Ceny biletów na mecze FC Barcelony w tym sezonie zaczynają się od 69 euro. Rekomenduje się ich zakup z przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem, ponieważ od września bieżącego roku Camp Nou przejdzie remont, który będzie trwał do 2025 roku. Na czas renowacji stadionu, katalońska drużyna będzie rozgrywać swoje mecze na Stadionie Olimpijskim na wzgórzu Montjuïc. Jest to ostatnia okazja na odwiedzenie Spotify Camp Nou przed rewolucją obiektu. Najważniejszą informacją dotyczącą biletów jest to, że terminy meczów na Spotify Camp Nou są z góry ustalane na niedzielę. Dopiero na około miesiąc przed spotkaniem data zostaje zmieniona na tą właściwą. Dlatego też kupując bilet z 2 miesięcznym wyprzedzeniem, warto mieć na uwadze, że spotkanie może odbyć się w sobotę lub poniedziałek, a nie w niedzielę tak jak widnieje na stronie.

Artykuł o Krainach katalońskich

Coś dla kibiców FC Barcelony: „W tym domu kibicujemy Barcelonie” 

Atrakcje w pobliżu Stadionu

Najpopularniejsze miejsca w Barcelonie takie jak Sagrada Família czy Park Güell są niestety oddalone od stadionu o około 7 kilometrów. Nie zaleca się odwiedzać tych miejsc w dniu meczowym. Jeśli masz już bilety na mecz FC Barcelony to warto zaplanować resztę pobytu. Co więc zrobić w dzień meczowy, kiedy czas jest ograniczony, a Spotify Camp Nou jest Twoim głównym celem?

Bilety na mecz FC Barcelony

Co zwiedzić w pobliżu stadionu?

Oto kilka propozycji miejsc, które można odwiedzić w pobliżu stadionu:

La Pedrera – jedno z najsłynniejszych dzieł Gaudíego. La Pedrera to budynek mieszkalny, który zachwyca swoją niezwykłą architekturą. W środku można zobaczyć piękne apartamenty i podziwiać niesamowite widoki na miasto z tarasu. Na zwiedzenie tego miejsca trzeba poświęcić około 2 godziny. 

Bilety na mecz FC Barcelony

Antoni Gaudí to kataloński architekt

La Rambla – to jedna z najbardziej charakterystycznych ulic Barcelony. Pełna kawiarni, restauracji, sklepów i artystów ulicznych. Znajduje się w centrum miasta i jest idealnym miejscem na spacer i zobaczenie niezwykłej atmosfery miasta.

Plaça d’Espanya – duży plac w centrum miasta, który oferuje wiele atrakcji. Takich jak Fontanna Magica, Muzeum Sztuki Katalońskiej i centrum handlowe Arenas de Barcelona. Plaça d’Espanya to idealne miejsce na spacer i podziwianie architektury miasta. 

Barri Gòtic – zabytkowa dzielnica Barcelony, pełna wąskich uliczek, zabytkowych budynków i kościołów. To miejsce, gdzie można poczuć prawdziwą atmosferę miasta i zobaczyć wiele interesujących miejsc. 

Artykuł o Krainach katalońskich

w Barcelonie nazwy ulic zapisywane są w języku katalońskim

Język kataloński - czy warto się uczyć?

Dzielnica Gotycka po katalońsku to Barri Gòtic

Barça

Obejrzenie meczu Dumy Katalonii z trybun Spotify Camp Nou niezapomniane doświadczenie dla miłośników piłki nożnej, a także świetna okazja do poznania pięknej Barcelony i jej kultury. W Barcelonie znajdziemy wiele interesujących miejsc do odwiedzenia, a każdy z nich oferuje coś wyjątkowego. Bez wątpienia Barcelona to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, a kibicowanie FC Barcelonie na Camp Nou to nie tylko sportowe emocje, ale także okazja do zanurzenia się w katalońskiej kulturze i tradycji. Zachęcamy więc wszystkich miłośników piłki nożnej i podróży do odwiedzenia Barcelony i doświadczenia wszystkiego, co to piękne miasto ma do zaoferowania. 


Logo Academia Girasol - szkoła języka hiszpańskiego

Autorką wpisu o stadionie Spotify Camp Nou jest Agnieszka, z którą możecie porozmawiać o FC Barcelonie (i nie tylko!) w szkole językowej Academia Girasol.

Magdalena Wegner

Zapraszamy na nasze intensywne kursy języka katalońskiego, gdzie prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować!

Zostaw Komentarz